Moda na glinkowanie karoserii przybyła do nas z Japonii. Nic w tym dziwnego – mieszkańcy tego kraju mają wręcz manię na punkcie perfekcyjnego czyszczenia lakieru samochodu. Czy to oznacza, że również i my powinniśmy zdecydować się na ten krok?
Kiedy glinkować lakier samochodowy?
Gdy myjemy powierzchnię auta za pomocą kosmetyków samochodowych, usuwamy z jej powierzchni większość brudów i innych zanieczyszczeń. Jednak niektóre zanieczyszczenia nie zostają usunięte przez klasyczne mycie. Jeśli po dokładnym oczyszczeniu karoserii wyczuwamy niewielkie nierówności, oznacza to, że należy glinkować karoserię auta.
Glinkowanie lakieru – krok po kroku
1. Na samym początku zwilżamy karoserię auta wodą i niewielką ilością detergentu. Będzie to bardzo pomocne przy glinkowaniu (https://mrcleaner.pl/glinkowanie-auta).
2. Bierzemy fragment glinki, formujemy z niej charakterystyczne krążki a następnie – przykładamy do karoserii auta i delikatnie (bez naciskania) gładzimy ją.
3. Gdy na wewnętrznej powierzchni glinki pojawią się zanieczyszczenia, składamy ją tak, by zagnieść je do środka.
4. Po pewnym czasie ugniatamy nową partię glinki. Po zakończeniu procesu glinkowania, możemy bez obaw (przez kilka następnych miesięcy) stosować zwykłe kosmetyki samochodowe, aż do ponownego pojawienia się mikronierówności.